banner

Son Dakika

Grip Semptomları İçin Çareler Nelerdir.

Grip semptomları için çareler
Gripten hasta olmak hiç eğlenceli değil. Ancak grip semptomları için ilaçlar mevcuttur ve bunların çoğu büyük rahatlama sağlar.
Grip varsa bu tedavileri aklınızda bulundurun:
  • Ağrı kesiciler. Asetaminofen ve ibuprofen gibi analjezikler genellikle semptomları hafifletmeye yardımcı olur. Bunlar kas ağrıları ve ağrıları, baş ağrısı ve ateşi içerir.

UYARI

  • Çocuklar ve gençler bir hastalık için asla aspirin almamalıdır. Bunun nedeni Reye sendromu denen nadir fakat ölümcül bir durumun riskidir .
  • Dekonjestanlar. Bu ilaç türü, sinüslerinizdeki ve kulaklarınızdaki burun tıkanıklığını ve basıncını hafifletebilir. Her bir dekonjestan bazı yan etkilere neden olabilir, bu yüzden sizin için en iyisini bulmak için etiketleri okuduğunuzdan emin olun.
  • Ekspektoranlar. Bu ilaç türü kafanızın tıkanmasına neden olan ve öksürüğe neden olan kalın sinüs sekresyonlarını gevşetmeye yardımcı olur.
  • Öksürük gidericiler. Öksürük yaygın bir grip semptomudur ve bazı ilaçlar rahatlatmaya yardımcı olabilir. Eğer ilaç almak istemiyorsanız, bazı öksürük damlaları boğaz ağrısı ve öksürüğü hafifletmek için bal ve limon kullanır.
İlaçları karıştırmamaya dikkat edin. Gereksiz ilaç kullanımı istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Baskın belirtileriniz için geçerli olan ilaçları almak en iyisidir.
Bu arada bol bol dinlen. Vücudunuz grip virüsüne karşı çok mücadele ediyor, bu yüzden çok fazla kesinti yapmalısınız. Hastalanın, evde kal ve daha iyi ol. İşe ya da okula ateşle gitme.
Bol miktarda sıvı da içmelisiniz. Su, meyve suyu, spor içecekleri ve çorba, nemlendirilmenize yardımcı olabilir. Çorba ve çay gibi sıcak sıvılar, boğaz ağrısından kaynaklanan ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Hiç yorum yok