banner

Son Dakika

Grip belirtileri nelerdir?

İşte gripün ortak belirtilerinden bazıları.

Ateş

Grip neredeyse her zaman vücut sıcaklığınızda bir artışa neden olur Bu aynı zamanda ateş olarak da bilinir. Çoğu griple ilişkili ateş düşürücü, düşük ateşli ateşten yaklaşık 100 ° F (37.8 ° C) ila 104 ° F (40 ° C) yüksekliğe kadar değişir.
Her ne kadar endişe verici olsa da, küçük çocukların yetişkinlerden daha yüksek ateşli olmaları nadir değildir. Çocuğunuzun grip olduğundan şüpheleniyorsanız, doktorunuza bakın.
Yüksek bir sıcaklığa sahip olduğunuzda “ateşli” hissedebilirsiniz. Semptomlar vücudunuzun yüksek sıcaklığına rağmen üşüme , terleme veya soğuk algınlığı içerir. Çoğu ateş, bir haftadan az, genellikle üç ila dört gün kadar sürer.

Öksürük

Grip ile kuru, kalıcı bir öksürük yaygındır. Öksürük kötüleşebilir, rahatsız edici ve acı verici olabilir. Bu süre zarfında nefes darlığı veya göğüs rahatsızlığı yaşayabilirsiniz. Grip ile ilgili birçok öksürük yaklaşık iki hafta sürebilir.

Kas ağrıları

Bu gribe bağlı kas ağrıları boyun, sırt, kol ve bacaklarda en sık görülür. Genellikle ağır olabilirler ve temel görevleri yerine getirmeye çalışırken bile hareket etmeyi zorlaştırırlar.

Baş ağrısı

İlk grip belirtiniz ciddi bir baş ağrınız olabilir. Bazen ışık ve ses hassasiyeti de dahil olmak üzere göz semptomları baş ağrınızla birlikte gider.

Yorgunluk

Yorgun hissetmek grip için belirgin olmayan bir semptomdur. Genellikle kendini iyi hissetmemek birçok koşulun bir işareti olabilir. Bu yorgunluk ve yorgunluk duyguları hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir ve üstesinden gelmek zor olabilir.

Hiç yorum yok